Andrzej Dziejma - Dicoria Group
O mnie
O mnie

Moje motto zawodowe to: „Jeśli coś robisz, rób to dobrze”.

Moje motto zawodowe to: „Jeśli coś robisz, rób to dobrze”.

Andrzej Dziejma

Jestem absolwentem Studiów Zawodowych Coachingu w Instytucie Komunikacji i Rozwoju Mukoid, w trakcie akredytacji na poziomie Master Certified Coach (MCC), Trenerem certyfikowanym przez Akademię Szkoleń VW w Wolfsburgu dla marki Volkswagen, Trenerem Biznesu, Mentorem, Motywatorem, Ekspertem w zarządzaniu organizacjami. Ukończyłem studia w Wyższej Szkole Zarządzania i Marketingu w Warszawie, kierunek Zarządzanie.

Posiadam blisko trzydziestoletnie doświadczenie zarówno w zarządzaniu jak i w sprzedaży, które zdobywałem w okresie dynamicznych przemian, skrzętnie wykorzystując okazje do podjęcia własnej inicjatywy. Biznes poznałem od podstaw, podejmując szereg aktywności gospodarczych, które dały mi bezcenne szlify rynkowe. Kierowałem firmą handlowo – usługową w branży inwestycyjnej o zasięgu ogólnokrajowym. Przez ponad 5 lat pracowałem w firmie doradczo-szkoleniowej Mercuri International, realizując wiele projektów wdrożeniowych i szkoleniowych dla największych firm polskich oraz międzynarodowych.
W 2004 r. powołałem do życia firmę Business Consulting & Management Sp. z o.o., która oferowała usługi outsourcingowe i rekrutacyjne, budując kompletne zespoły sprzedażowe na zlecenia Klientów.
W 2007 r. stałem się autorem największego przedsięwzięcia w Polsce w zakresie kreowania aktywnych form rekreacji, poprzez powołanie do życia Spółki Free and Fun Motors, zajmującej się sprzedażą pojazdów jedno- i dwuśladowych 13 różnych marek (salon multibrandowy), części i akcesoriów oraz organizacją eventów o charakterze sportowym i rekreacyjnym.
Od 2000 r. jestem właścicielem i Dyrektorem Generalnym firmy szkoleniowo – doradczej Dicoria Group.

Andrzej Dziejma - Dicoria Group

Doradztwem, szkoleniami i coachingiem zajmuję się od 1996 roku.

Przeprowadziłem ponad 16.000 godzin szkoleniowych, ponad 150 projektów szkoleniowo - wdrożeniowych i w tym ponad 7.000 godzin szkoleń dla kadry managerskiej, ponad 2.800 godzin coachingu.

Jako praktyk i teoretyk uczestniczyłem w pełnym zakresie w budowaniu wielu organizacji, począwszy od budowania zespołów, wdrażania standardów, wprowadzania procesów wewnętrznych, przez efektywne zarządzanie zespołami, po programy analiz i budowania strategii globalnych. Uczestniczyłem w tworzeniu strategii - sprzedaży, obsługi klientów, wprowadzania nowych produktów dla wielu firm z branży finansowej, farmaceutycznej, telekomunikacyjnej oraz motoryzacyjnej.

Projektuję i wdrażam zmiany w firmach na wszystkich szczeblach zarządzania. Specjalizuję się w zagadnieniach związanych z kompetencjami menedżerskimi i przywódczymi, takimi jak:

Jestem autorem i pomysłodawcą wielu rozwiązań metodologicznych w dziedzinie szkolenia personelu.
Pracuję w oparciu o interakcję z uczestnikami, stawiając na wykorzystywanie wewnętrznych potencjałów (coaching indywidualny i zespołowy). Nie stronię jednak od form konsultacji, doradztwa oraz wspólnej pracy „on the job”.


Współpracuję z firmami z branż takich jak: telekomunikacja, farmacja, bankowość, FMCG, budownictwo. Jestem specjalistą w dziedzinie motoryzacji, który dzięki ciągle poszerzanej na przestrzeni lat wiedzy i umiejętnościach rozwijanych wraz z nią, może poszczycić się ogromną ilością przeprowadzonych konsultacji, szkoleń oraz wdrożeń, spełniając przy tym najwyższe standardy, jakich można wymagać od coacha.
Moja praca jest moją pasją. Lubię widzieć entuzjazm i motywację u ludzi z którymi realizuję projekty. Ich sukcesy są … ich sukcesami, ja zwykle stoję z boku, służąc wsparciem. Pracuję zawsze z pełną pasją, ja nie odpuszczam, nie rezygnuję, nie zrażają mnie przeciwności, ani porażki. To integralne elementy mojej pracy.

Andrzej Dziejma - Dicoria Group